Rusztowania wiszące stalowe

Nasza ocena:

5
Pobrań: 133
Wyświetleń: 1449
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Rusztowania wiszące stalowe - strona 1 Rusztowania wiszące stalowe - strona 2 Rusztowania wiszące stalowe - strona 3

Fragment notatki:

Rusztowania wiszące stalowe
Stalowe rusztowanie wiszące typu podest wi­szący nieprzejezdny PWN-315/35 (Zremb)
jest przeznaczone do wykonywania w budow­nictwie przez dwie osoby robót elewacyjnych, ocieplających, remontowo-konserwacyjnych itp. do wysokości 35 m (rys. 7.56).
Rusztowanie PWN-315/35 jest podestem za­wieszanym na dwóch linach, podnoszonym i opuszczanym za pomocą ręcznych wciąga­rek (rys. 7.57). Liny są zawieszone na wysię­gnikach ułożonych na dachu lub stropie bu­dynku. Do konstrukcji pomostu są umocowa­ne dwie rolki prowadzące, które można wysu­wać na 150+250 mm w celu osiągnięcia najdo­godniejszej odległości pomostu od ściany oraz przesuwać wzdłuż pomostu.
Stalowe rusztowania wiszące w postaci po­destów wiszących segmentowych zawieszo­nych na jednej lub dwóch linach nośnych mają zastosowanie przy robotach murarsko--tynkarskich, ociepleniowych, malarskich, wy­kończeniowych i konserwacyjno-remontowych prowadzonych na elewacjach obiektów budow­lanych (rys. 7.58). Jest proponowany typosze­reg podestów segmentowych: PW1S - jedno-segmentowy, PW2S - dwusegmentowy, PW3S - trzysegmentowy.
Segmentowa budowa podestów umożliwia ich łączenie w jedno urządzenie o dłuższej plat­formie i zwiększonym udźwigu lub dzielenie na dwa niezależnie pracujące. Liny nośne po­destów są mocowane do wysięgników zawiesia układanego na dachu obiektu i balansowanego obciążnikami.
Podstawowe parametry techniczne wiszących podestów segmentowych są pokazane w tabli­cy 7.13.
Podesty mogą być dostarczane z dwoma ty­pami zawiesi: standardowym, wykorzystywa­nym przy prostych dachach i ścianach, oraz uniwersalnym, umożliwiającym omijanie bal­konów lub mającym zastosowanie przy ścianach zwieńczonych attyką.
W wykonaniu specjalnym podesty mogą być podwieszone pod wózki napędzane elektrycz­nie (ewentualnie przepychane ręcznie) i poruszające się po torze mocowanym do ściany obiektu.
Zastosowanie wózków umożliwia poziome przemieszczanie podestu wzdłuż ściany obiek­tu, co ma szczególne znaczenie przy myciu ele­wacji i konserwacji powłok kominowych. W ce­lu odwzorowania kołowego obrysu komina na­leży wymienić środkowy, standardowy segment podestu w kształcie prostokąta na trapezowy. Sterowanie podestem odbywa się ze skrzyn­ki sterowniczej umieszczonej na tylnej barierce lub z kasety. Podest od strony ściany obiektu ma barierkę obniżoną do wysokości 0,8 m, co uła­twia wykonywanie z niego prac elewacyjnych. Wyposażenie podestu w dodatkowe liny bezpie­czeństwa, urządzenie chwytowe i łączniki krań­cowe sprawia, że jest on urządzeniem całkowi­cie bezpiecznym. Wyrób ma certyfikat dozoru technicznego, a zastosowane w nim urządzenie bezpieczeństwa - znak CDT.

(…)

… mają zastosowanie przy robotach murarsko--tynkarskich, ociepleniowych, malarskich, wy­kończeniowych i konserwacyjno-remontowych prowadzonych na elewacjach obiektów budow­lanych (rys. 7.58). Jest proponowany typosze­reg podestów segmentowych: PW1S - jedno-segmentowy, PW2S - dwusegmentowy, PW3S - trzysegmentowy.
Segmentowa budowa podestów umożliwia ich łączenie w jedno urządzenie o dłuższej plat­formie i zwiększonym…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz