To tylko jedna z 3 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Analiza Metoda domiarów prostokątnych: Sposób tycznie linii łączących Grupa dokładnościowa szczegółów terenowych punkty osnów/ linie pomiarowe I i II III Długość linii do tyczenia Węgielnicą dwupryzmatyczną lub w dowolny sposób do 150m do 200m Pomiary wykonywaliśmy w I grupie dokładnościowej węgielnicą dwupryzmatyczną. Maksymalna długość linii do tyczenia wynosi 150 m - w tej grupie dokładnościowej. Wymagania Grupa dokładnościowa szczegółów terenowych I II III Sprzęt do wyznaczenia prostopadłej Węgielnica dwupryzmatyczna Dopuszczalne rzędne 25m 50m 70m Dokładność pomiaru 0,01 0,05 0,1 U nas długość rzędnej wynosiła maksymalnie 10m. Świadczy to o tym, ze zmieściliśmy się w pierwszej grupie dokładnościowej (I grupa - dopuszczalna długość rzędnej wynosi 25m) Natomiast dokładność pomiaru dla pierwszej grupy dokładnościowej szczegółów terenowych wynosi 0,01m więc zmieściliśmy się w przedziale. Metoda biegunowa: Grupa dokładności Celowa do punktu sytuacyjnego Dopuszczalna długość Średni błąd pomiaru dokładności I
(…)
… węgielnicy drupryzmatycznej, ruletki, których dokładność jest wyższa niż dokładność pomiarów wykonywanych za pomocą teodolitu w metodzie biegunowej.
W metodzie ortogonalnej pomierzone odległości rzędnych i bieżące mieszczą się w przedziale wymogów pierwszej grupy dokładnościowej.
Nasze pomiary wykonywaliśmy w pierwszej grupie dokładnościowej ponieważ pierwsza grupa obejmuje obiekty sytuacji terenowej ważne…
…)
Natomiast dokładność pomiaru dla pierwszej grupy dokładnościowej szczegółów terenowych wynosi 0,01m więc zmieściliśmy się w przedziale.
Metoda biegunowa:
Grupa dokładności
Celowa do punktu sytuacyjnego
Dopuszczalna długość
Średni błąd pomiaru dokładności
I
<160m
<0,07m
II
<400m
<0,20m
III
<600m
<0,35m
Pomiary wykonywaliśmy teodolitem THEO 020B. W pierwszej grupie dokładnościowej. W pierwszej…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)