To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
W planie miejscowym określa się w zależności od potrzeb: 1)granice obszarów wymagających przeprowadzenia scaleń i podziałów nieruchomości, 2)granice obszarów rehabilitacji istniejącej zabudowy i infrastruktury technicznej. 3)granice obszarów wymagających przekształceń i rekultywacji.
4. przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania
5. zasady ochrony i kształtowania lądu przestrzennego
;6. zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego; 7. zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej;
8. wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych,
9. parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy. 10. granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych; 11. zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej; 12. sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów; 13. szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym,
14.szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy;
Ciągłość (spójność obszarowa) działki oznacza, że nie może ona być złożona z dwóch lub więcej rozłącznych obiektów powierzchniowych.
Położenie w granicach obrębu gwarantuje, że obraz graficzny działki jest możliwy do prezentacji na jednym arkuszu mapy ewidencyjnej. W przypadku obiektów wydłużonych (linie kolejowe, cieki) działki wyznaczane są w sposób, aby ich granice pokrywały się z granicami obrębów ewidencyjnych.
Jednorodność prawną gruntów rozpatruje się wyłącznie w ramach praw do nieruchomości uwidacznianych w ewidencji gruntów i budynków (np. własność, użytkowanie wieczyste).
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)